KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta heki qe Internet Explorer te me pyet nėse dėshiroj qė tė ruajė informacioni?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Si ta heki qe Internet Explorer te me pyet nėse dėshiroj qė tė ruajė informacioni?   Tue Oct 07, 2008 7:46 pm

User ID dhe fjalėkalimi ruhen nė regjistrat e Windows-it, nėn njė ēelės qė, nė bazė tė karakteristikave fillestare, nuk mund tė aksesohet nga tė gjithė pėrdoruesit. Vetėm sistemi i shfrytėzimit ka tė drejtė tė lexojė dhe tė shkruajė tė dhėnat nė kėtė ēelės. Nėpėrmjet aplikacionit “RegEdit”, ne mund tė modifikojmė tė drejtat nė kėtė ēelės dhe tė lexojmė tė dhėnat, por ato nuk janė tė pėrdorshme, pasi janė tė kriptuara.

Por, nga ana tjetėr, pasi tė hyni me llogarinė tuaj nė Windows, tė gjithė fjalėkalimet tuaja mund tė shfrytėzohen nga kushdo qė ka akses fizik nė atė kompjuter. Ndėrhyrėsi nuk mund tė shikojė fjalėkalimin, por mund ta shfrytėzojė atė pėr tė hyrė nė mėnyrė automatike. Nėse i ruani fjalėkalimet nė Windows, ėshtė e kėshillueshme tė mos e lini kompjuterin hapur pasi tė largoheni. Mund ta lini nė gjendje tė kyēur, duke shtypur Win+L.
Pra, siē kuptohet, ruajtja e fjalėkalimeve nga IE nuk ėshtė metodė shumė e mire. Pėr ta ndaluar regjistrimin e fjalėkalimeve nė IE, ndiqni: Tools>Content>AutoComplete dhe hiqni opcionin “User names and passwords”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta heki qe Internet Explorer te me pyet nėse dėshiroj qė tė ruajė informacioni?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: