KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kali i Trojės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
proff.vB
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 24
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Kali i Trojės   Sat Oct 11, 2008 8:52 pm

Kali i Trojės (ang.: Trojan horse ) ėshtė njė malware i fshehur nė njė program tjėtėr i cili pastaj kryen detyrėn pėr te cilėn ėshtė dėrguar. Kėshtu qė worm-ėt ose virus-at, mund tė jenė Kal i Trojės. Shpeshėherė trojanet hapin porta tė kompjuterit pa dijen e shfrytėzuesit dhe shkarkojne virusa nga ndonjė faqe e caktuar e internetit. Ai poashtu mund tė ju vjedhė fjalekalimet t“i kopjojė tė dhėnat apo tė ekzekutojė ēfardo qoftė aplikacioni. Por mė sė keqi ėshtė ajo se ai mundė tė autorizoj dikė tė hyjė nė rrjetin apo kompjuterin tuaj dhe tė marrė kontrollin mbi tė.
Versionet e para tė trojanėve (shkurt nga kali i Trojės) nuk ishin shumė diskret sepse ata kur lansoheshin afishonin njė mesazh tė errorit tė tipit: "njė faill.DLL requis xxxxx.DLL nuk ėshtė gjetur". Por versionet mė tė reja tė trojaneve ėshtė shumė vėshtirė tė detekthen sepse ata jan shumė diskret dhe mundė tė jenė nė mbrendėsin e njė programi i cili funksionon normalishtPrezencen e njė kali tė trojės mund ta hetojmė me funksionim tė pazakonshėm tė kompjuterit. P.sh kur jemi tė lidhur nė internet hard disku juaj punon edhe pse ju nuk bėni asgjė apo nėse dritaret hapen e mbyllen pa kontrollin tuaj do tė thotė se ka gjasa tė mėdha tė jeni i infektuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Kali i Trojės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: