KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vdes kreu kundėrthėnės i tė djathtės ekstreme, Jorg Haider

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Vdes kreu kundėrthėnės i tė djathtės ekstreme, Jorg Haider   Sat Oct 11, 2008 8:04 pm

Policia austriake ka njoftuar se udhėheqėsi i tė djathtės ekstreme nė kėtė vend, Jorg Haider ka humbur jetėn nė njė aksident automobilistik.
Haider, 58-vjeēar ėshtė bėrė i njohur pėr fushatat e tij kundėr migracionit, deklaratat anti semite dhe pėr komentet kundėrthėnėse lidhur me simpatinė pėr praktikat e punės sė Gjermanisė naziste.

Nė 2002 ai u pėrfol dhe pėr takimin me diktatorin irakian Saddam Hussein
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vdes kreu kundėrthėnės i tė djathtės ekstreme, Jorg Haider
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Vdes mbreti i muzikės pop Majkėll Xhekson
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: