KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Yushchenko shpėrndan Parlamentin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Yushchenko shpėrndan Parlamentin   Fri Oct 10, 2008 9:41 pm

Presidenti i Ukrainės, Viktor Yushchenko ka shpėrndarė parlamentin e Ukrainės pas kolapsit tė muajit tė kaluar tė koalicionit qeverisės.
"Nė pėrputhje me kushtetutėn e Ukrainės, i ndėrpres pushtetin parlamentit dhe shpall zgjedhje parlamentare", ka thėnė Yushchenko pėrmes njė fjalimi televiziv drejtuar popullit.

Koalicioni qeverisės i Ukrainės kollapsoi muajin e kaluar kur partia e presidentit Yushchenko u tėrhoq nė shenjė proteste ndaj vendimit tė kryeministres Yulia Timoshenko pėr tė reduktuar kompetencat e presidentit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Yushchenko shpėrndan Parlamentin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Demir Krasniqi: Shpėrnguljet e shqiptarėve nė kėngėt tona popullore
» Asllan Dibrani:Kushtrim pėr shpėtim nga rreziku i ekstremizmit islamik,qė vepron nė mėnyrė perfide kundėr kombit shqiptar
» Fatmira Nikolli-EKSKLUZIVE/ Rrėfimi i mbesės sė Konicės: Pakti i Enverit qė shpėtoi familjen
» LEXOJE .. Patjetėr duhet tė lexohet,dhe patjetėr duhet tė shpėrndahet-Ataku nė zemėr
» Koēo Danaj trondit Ballkanin: Maqedonia tė shpėrbėhet, Greqia, Serbia dhe Mali i Zi tė lėshojnė trojet shqiptare tė grabitura nė 1913

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: