KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 System INFO

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: System INFO   Sat Sep 20, 2008 10:04 am

Clik ne START -> RUN -> CMD -> systeminfo

Ne faqen qe do ju hapet do te gjeni shume te dhena reth PC-se tuaj.
P.SH.:

*Updatet e instaluara ne PC
*Virtual memory in use
*Virtual memory Available
*BIOS version
*Windows directory
*System directory
*Boot device
*Time zone
*OS:
*OS name(emri i sistemit operativ P.SH.: Microsoft Windows XP proffesional)
*OS version(versioni i sistemit tuaj opertativ P.SH.: 5.1.2600 Service Pack 2 Build 2600)
*OS manufacturer(Prodhuesi i sistemit operativ P.SH.: Microsoft Corporation)
*OS configuration (konfigurimi i sistemit opertaiv P.SH.: standalone workstation)
*OS build type (Lloji i PC ku mbeshtetet sistemi P.SH.:Uniprocessor Free)
*System Up Time(tregon sa ka qendruar i ndezur kompjuteri juaj)
*Processor
*System Locale(gjuha e sistemit operativ P.SH.:en-us English United States)
*Kartat e rrejeti(llojin e kartave te rrjetit qe perdoren ne PC)
*Original Install Date(data dhe ora kur eshte instaluar sistemi operativ )
*Product ID
*System:
*System model(P.SH.:K7S5A)
*System Type(P.SH.:X86-Based PC)
*System manufacturer(P.SH.:ECS)

Dhe shume te dhena te tjera...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
System INFO
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skėnder R. Hoxha: Dushkaja kėrkon gjurmime arkeologjike
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET
» Skėnder R. Hoxha: Azem Shkreli - Poet i mendimit tė thellė dhe i universales
» Kristaq Shabani:Agim Gashi, Kėngėtari i Madh dhe Krijuesi i Vargut tė Apelimit Mėmėdhetar
» Skėnder R. Hoxha: Njė historik i familjes Demaliaj, tė fisit Bytyē, nga Breg Paci i Malėsisė sė Gjakovės (II)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: